Přeskočit na obsah

Svatováclavský jednodukát - úprava emisního plánu ČNB

Oznámení změny dodání po úpravě emisního plánu ČNB – Svatováclavský jednodukát
 
Vážení partneři, klienti a kolegové,
S ohledem na usnesení rady České národní banky (ČNB) o úpravě emisního plánu, ke kterému došlo po enormním krácení objednávek pro nadcházející rok 2023 a emisní limit (počet vyražených mincí), který by zcela jistě nepokryl objednávky smluvních partnerů ČNB, které jsou však smluvně vázané na minimální partnerský odběr, upravila ČNB plán emise mincí a bankovek na rok 2023.  
 
Dříve plánovaná emise dukátu ke 100. výročí zahájení vydávání tzv. Svatováclavských dukátů v roce 2023 byla nahrazena emisí nelimitovanou, s motivem sv. Václava, která bude k dodání v září roku 2024. Pro naše klienty, kteří již mají uhrazené zálohy, se tedy mění termín dodání dukátů o cca 10 měsíců. 
 
V případě Vašeho zájmu, samozřejmě již zaplacené zálohy převedeme zpět na Vámi zaslaný účet. V ostatních případech Vám automaticky rezervaci dukátů převedeme na rok 2024 a snížení ceny bude zohledněno při doplatku zboží, dle ceny ČNB. 
Pokud si přejete již zaplacené zálohy vrátit, prosíme o tuto informaci nejpozději do 18.listopadu 2022.
 
Velice nás mrzí že  ČNB posunula výrobu dukátů, na které se všichni ze sběratelského prostředí velmi těšíme, stejně tak nás ale těší skutečnost, že navyšuje jejich množství díky čemuž může úměrně narůst počet klientů, a toto rozhodnutí tedy uklidňuje situaci na numismatickém trhu a předchází problému s krácením a rušením objednávek. 
Po předchozích zkušenostech, kdy někteří prodejci rušili své objednávky a díky tomu tato situace i nastala, u nás.
Omlouváme se tímto všem našim klientům za způsobené komplikace, které jsou i pro nás velmi nepříjemné. Je to pro nás ojedinělá situace, protože Vaše spokojenost je pro nás na prvním místě. Naše rezervace v první polovině roku 2023 máme zcela pokryté a závazně potvrzené ze strany ČNB a každý náš klient vždy obdržel objednané zboží včas. 
Jako smluvní partneři České národní banky jsme však vázáni na její rozhodnutí a musíme ho respektovat, zároveň Vás ujišťujeme že tento krok ze strany ČNB vítáme a přijímáme ho s povděkem. 
 
Děkujeme za pochopení.
 
S pozdravem a úctou
Dalibor Dvouletý